ETNA brok

Розмитнення 0%

ETNA brok

Можливість імпорту (розмитнення) автомобіля громадянами без сплати митних платежів

Митно-брокерські послуги від ETNAbrok
Закон України від 24.03.2022 N 2142-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану" набув чинності 05.04.2022 року та передбачає можливість імпорту (розмитнення) автомобіля громадянами без сплати митних платежів. Однак з постановою Кабінету міністрів України від 20.03.2022 N 330 "Деякі питання здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, зокрема транспортних засобів, в умовах воєнного стану" відбувається дивні речі та досі на сайті Верховної ради України вона позначена як така, що не набрала чинності. Дана постанова направлена на реалізацію механізму спрощеного способу здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів у пунктах пропуску. Також мовчить і Держмитслужба, яка повинна розробити спрощену форму митної декларації та форму заяви про застосування спрощеного способу розмитнення.
Не дивлячись на це, громадянами вже зараз може бути використана можливість розмитнення автомобілів з звільненням від оподаткування митними платежами, передбаченим Законом України N 2142-IX. Пропонуємо вашій увазі покрокову інструкцію як уже зараз скористатися 0% розмитненням транспортного засобу.

1. Укласти договір купівлі-продажу транспортного засобу з іноземною компанією чи громадянином. P.S. Звертаємо увагу, що під 0% митних платежів підпадають лише легкові автомобілі, вантажні автомобілі для перевезення вантажів (тобто з кузовом для перевезення вантажу, але не тягачі), мотоцикли та причепи, напівпричепи).

2. Зняти транспортний засіб з реєстрації в іноземному реєстраційному органі та отримати транзитні номерні знаки для виїзду за межі ЄС (якщо автомобіль перевозитиметься не своїм ходом(на лафеті), то транзитні номерні знаки оформляти не треба).

3. Направити скан-копії (або якісні фотографії) договору купівлі-продажу, техпаспорту з відмітками про зняття з обліку автомобіля та власного паспорту (внутрішнього паспорту з пропискою) митному брокеру - Етна-Брок.

4. Важливе зауваження! Вживаний легковий автомобіль з класом екологічності нижче "Євро-2" та вантажний - нижче "Євро-5" ви не зможете зареєструвати в Україні! Тому потурбуйтеся про завчасну перевірку відповідності автомобілів зазначеним нормам екологічності. Також будь-які російські автомобілі не попадають під 0% розмитнення (в тому числі авто європейських брендів, країна походження яких Російська Федерація). Інформацію про країну виробництва ви можете дізнатися за результатами розшифровки VIN-коду автомобіля. Перевірте зазначені дані перед покупкою автомобіля!!!

5. Митний брокер здійснює оформлення попередньої митної декларації на транспортний засіб в будь-якому функціонуючому митному органі та повідомляє особі, яка перевозитиме автомобіль через кордон номер попередньої митної декларації.

6. Якщо перевозитиме автомобіль не його власник, то на водія треба обов'язково оформити нотаріальне доручення про можливість здійснення представлення ваших інтересів у державних органах при переміщенні транспортного засобу.

7. Після прибуття у пункт пропуску водій пред'являє митнику номер попередньої митної декларації, який йому повідомив митний брокер. Митник здійснює митний огляд автомобіля та здійснює пропуск автомобіля за попередньою митною декларацією, в роздруківці якої буде вказано адресу терміналу, куди треба доставити автомобіль.

8. Зв'язуєтеся з вашим митним брокером та пред'являєте йому всі оформлені на кордоні документи та доставляєте автомобіль на термінал, адреса якого вказана у попередній митній декларації.

9. Митний брокер направляє додаткову декларацію до попередньої на митницю, після завершення митного оформлення якої власнику автомобіля видається завірена копія оформленої митної декларації та митне посвідчення на реєстрацію автомобіля.

Митне оформлення не може перевищувати однієї години з моменту прийняття митної декларації в роботу митним органом!!!

10. Направляєтеся до сертифікаційного центру для отримання сертифіката відповідності автомобіля та направляєтеся до сервісного центру МВС для реєстрації автомобіля та отримання номерних знаків України.
Вітаємо!
Copyright © 2022 ETNAbrok.

Design & Development By EDweb

+380 99 034 4033Ужгородський р-н., с. Великі Лази, вул. Східна, 3 , Закарпатська область, 89440 (Навпроти митного поста "Ужгород-центральний")